Uniwersalna sól himalajska oraz jej zastosowanie. Kuchnia to dopiero początek!

O tym, że różnego rodzaju sole doskonale sprawdzają się podczas przyrządzania posiłków chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Sól himalajska również świetnie uzupełni walory smakowe niemal każdego dania. Warto jednak podkreślić, że tego typu minerał charakteryzuje się o wiele większym poziomem uniwersalności w zastosowaniu. Gdzie jeszcze zasoby soli himalajskiej są bardzo często wykorzystywane? Odpowiedź na to pytanie może wiele osób zaszokować. I to dosłownie!

Sól himalajska w kuchni, czyli odpowiednie miejsce dla lidera z branży przypraw

Miejsce soli himalajskiej w kuchni wydaje się być dość oczywiste. Sól od dawna stanowi bowiem absolutnie obowiązkowy element wyposażenia pojemnika z przyprawami. Ta wydobyta spod pasma górskiego Himalaje z pewnością uwypukli zdecydowanie więcej walorów smakowych dowolnego dania mięsnego, sałatek, przekąsek czy nawet owoców morza. Dostępna w naszym asortymencie sól himalajska w kilku bardzo popularnych wersjach powinna znaleźć się w kuchni nie tylko doświadczonych kucharzy, ale też dopiero początkujących sympatyków niezapomnianych, smakowych wrażeń. Zapraszamy!

Branża kosmetyczna coraz częściej korzysta z niewątpliwych walorów soli himalajskiej

Lubisz kosmetyki, prawda? Tego typu preparaty towarzyszą nam każdego dnia podczas rutynowej pielęgnacji ciała. W ostatnich latach coraz większą uwagę przykłada się do składu kosmetyków, a tam… niespodzianka! Tak, sól himalajska często stanowi ważny element bazowy dla kremów bądź innych takich wyrobów. W asortymencie naszego sklepu SALTMATE znajdziesz nawet kosmetyki od renomowanych producentów, które zawierają sól himalajską. Dlaczego warto zainteresować się właśnie tego typu produktami? Głównie ze względu na prozdrowotny charakter soli himalajskiej. Świetnie działa ona na kondycję skóry. To doskonałe rozwiązanie na walkę z cellulitem czy nawet na zregenerowanie mocno zniszczonych tkanek. Sól himalajska to także roztwór do kąpieli. Oprócz niezaprzeczalnych walorów zapachowych, kompleksowo zadba ona o poprawną kondycję skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *