KULTOWE MŁYNKI PEUGEOT

Kultowe, niezawodne, designerskie znajdziemy wiele słów, by opisać znane na całym świecie młynki Peugeot. Młynki do mielenia przypraw wyróżniają się wieczystą gwarancją na mechanizm mielący, ponadczasową elegancją oraz systemem, który pozwala na ustawienie dowolnej grubości rozdrobnienia. Niewątpliwie PEUGEOT to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek francuskich, młynki pojawiają się na stołach najsławniejszych szefów kuchni na całym świecie!

Peugeot, którym nie pojedziesz…czyli jaka jest historia młynków Peugeot?
Mało kto wie, że zanim produkcja samochodów stała się główną działalnością firmy Peugeot skupiała ona swoją aktywność na produkcji brzeszczotów, młynków do kawy, rowerów oraz młynków stołowych. Dzięki swojej inżynieryjnej pomysłowości Peugeot zawsze był u szczytu innowacyjności! Minęło ponad 180 lat, od kiedy na stole pojawił się pierwszy młynek Peugeot. W 1810 roku Bracia Peugeot założyli hutę stali o w odziedziczonym młynie. 30 lat po założeniu firmy powstał pierwszy stalowy młynek do kawy o drewnianej obudowie z żeliwnym mechanizmem. Już w 1874 roku wydano pierwszy porcelanowy młynek do pieprzu, który pojawił się w wielu wersjach: srebra, drewna, bakelitu.
Od 1840 r. gigant motoryzacyjny wyprodukował ponad 1000 odmian młynków do kawy!

Uznanie Know – How
Know-how marki Peugeot zostało docenione poprzez uzyskanie prestiżowego znaku Entreprise du Patrimoine Vivant (EPV). Jest to znak jakości nadawany przez Francję, ustanowiony w celu wyróżnienia francuskich firm posiadających doskonałą wiedzę oraz kunszt rzemieślniczy i przemysłowy.

Zrównoważony rozwój
Drewno używane do produkcji młynków Peugeot pochodzi z europejskich lasów i posiada etykietę PEFC ™. Każdy młynek jest montowany we Francji w siedzibie firmy we Franche-Comté. Dla ochrony środowiska, wióry i trociny z produkcji są odzyskiwane i poddawane recyklingowi. Do wykańczania drewnianych młynków stosuje się farby rozpuszczalne w wodzie, które są bardziej przyjazne dla środowiska i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *